Plýtvání prostředků na Praze 14

Plýtvání prostředků Praha 14

Nikdo, kdo tady teď v poslední době vládl, o tom radši nemluví, ale Praha 14 je na dně. Finančně.


Vnímáte nedostatek peněz určených na volnočasové aktivity a sport dětí? Neustále „chybějící“ prostředky na novou zeleň, údržbu chodníků, úklid komunikací či podporu nutných sociálních projektů? A co bezpečnost, kde rovněž financováni pokulhává a je to bohužel znát?


My se pravdy nebojíme – peníze zkrátka nejsou. Každá koruna se počítá. A přesto právě v tuhle chvíli radnice vydává téměř 200 000 Kč do provedení analýzy komunikace městské části Praha 14 na sociálních sítích a dalších služeb s tím souvisejících. Do analýzy, která je pro městskou část naprosto zbytná. Na radnici máme lidi, kteří se této oblasti věnují a komunikaci na sociálních sítích musí ovládat. Pokud ne, pak je namístě školení. I školení radnice plánuje – zakázka na školení v oblasti komunikace na sociálních sítích již byla zadána.


Otázka tedy zní – máme na radnici odborníky, kteří svoji práci neumí, nebo radnice v této oblasti vydává víc peněz, než je potřeba? Je to opravdu podivné nakládání s veřejnými prostředky, v době, kdy dochází k šetření na všech úrovních a nejsou prostředky na daleko důležitější věci.


Informování a komunikace s veřejností ze strany městské části je podle nás služba, kterou profíci na radnici musí perfektně ovládat a pokud ji neovládají, tak to sebelepší analýza ani jedno školení nezachrání. Jen se plýtvá prostředky, které jsou potřeba jinde.


Takže se ptáme, cui bono?