NAŠE Čtrnáctka obsadila kontrolní výbor

Kontrolní výbor Praha 14

Na čtvrtečním jednání zastupitelstva, které skončilo až v pátek v 1 hodinu po půlnoci, došla konečně řada i na volbu členů kontrolního výboru Prahy 14. Ten byl od prosince minulého roku bez jakéhokoliv člena opozice, což byla nevhodná situace na hranici právního problému.

Zatímco koaliční zastupitelské kluby (ODS, STAN+KDU a ANO) si postavili hlavu, že do kontrolního výboru Prahy 14 nepustí konkrétně Jaroslav Verner – zastupitel MČ Praha 14 , opoziční zastupitelské kluby Pirátů a TOP09 si rovněž postavili hlavu a odmítli do kontrolního výboru nominovat jakéhokoliv jiného zástupce než právě pana Vernera.

Náš klub zastupitelů takovéto kádrování či personální politiku striktně odmítá a podpořil všechny návrhy na zvolení pana Vernera, coby člena kontrolního výboru. Žádný z těchto návrhů však nedosáhl potřebné podpory od koaličních zastupitelů a tudíž nebyl přijat.

NAŠE Čtrnáctka se marně snažila oba zabarikádované tábory přimět, aby došly kompromisu. Nastala patová situace, kdy ani jedna strana nebyla připravena ustoupit a hrozilo, že by současné koaliční vedení působilo až do konce volebního období bez kontroly opozice.

To jsme ovšem odmítli dopustit. Kontrolní činnost je prací opozice a není možné ji odmítat kvůli personálním neshodám. NAŠE Čtrnáctka se kontrolní činnosti nebojí, a bude tak jediným opozičním klubem, který počínání současného koaličního vedení bude oprávněně kontrolovat. Do kontrolního výboru byla za NAŠI Čtrnáctku zvolena Soňa Tománková, coby předsedkyně výboru a členové Ing. Miroslav Jungwirth a PharmDr. Margita Klusáková. Tím NAŠE Čtrnáctka získala nejen předsedkyni, ale také většinu v kontrolním výboru.

Přestože již za 3 měsíce končí volební období a přijdou komunální volby, jsme připraveni poctivě odvést očekávanou práci. Máte-li podněty ke kontrolní činnosti, napište nám.