NAŠE Čtrnáctka nabízí kvalitní program i tým

Volby 2022

Již tento víkend (23. – 24. září 2022) se uskuteční volby do zastupitelstva Prahy 14. NAŠE Čtrnáctka nabízí v těchto volbách kvalitní program a zkušený tým odborníků, kteří zde dlouhodobě žijí. Nebojíme se převzít zodpovědnost a hodláme zlepšit život všem zdejším občanům.

Náš čtrnácti bodový program a čtrnáct členů týmu, ale není to jediné, co voličům nabízíme. Další možnosti, jak se seznámit s našimi lidmi, naší vizí a plány, ale také s naší dosavadní prací pro Prahu 14, představíme v tomto článku.

Časopis Čtrnáctka

Celé čtyři roky naší existence jsme pravidelně přispívali do časopisu Čtrnáctka. Nenajdete číslo, kde by vás některý z našich opozičních zastupitelů neinformoval o našich názorech, pohledech na věc, plánech a vizích.

Časopis Čtrnáctka

Noviny NAŠE Čtrnáctka

Jelikož jsme ale měli v tomto časopise velmi malý prostor, vydali jsme dvě čísla našich vlastních novin. V nich vám naše názory a vize představujeme podrobněji a nebojíme se nazývat věci pravými jmény a nabízet funkční řešení.

Noviny NAŠE Čtrnáctka

Facebooková stránka

Velmi důležitým zdrojem aktuálních informací je naše Facebooková stránka. Na tuto stránku umísťujeme informace o našich aktivitách a komentujeme aktuální dění. Postupně zde také představujeme po jednotlivých bodech náš program a po dvojících náš nejen genderově vyvážený tým.

Facebook NAŠE Čtrnáctka

Instagramový účet

Nově také máme Instagramový účet, kde se můžete také seznámit s našimi kandidáty a programem ve zjednodušené grafické formě. Naleznete tam také články z našich novin, což lze využít například pro jejich čtení v mobilním zařízení v metru.

Instagram NAŠE Čtrnáctka

Zastupitelstva Prahy 14

Za zájmy občanů Prahy 14 se všichni 4 naši zastupitelé rvali jako lvi hlavně na Zastupitelstvu Prahy 14. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči a uši na záznamech z jednání. Tedy až na jednu výjimku, kdy při třetí výměně vedení radnice a řešení výstavby „Klánovické“ nové vedení záznam ukončilo. Proběhlo tak bez řádného vysvětlení na sílu, proti čemuž jsme dost výrazně protestovali. I přes tři výměny vedení radnice byla NAŠE Čtrnáctka jako jediná bohužel vždy v opozici. Toto chceme po letošních volbách s vaší pomocí změnit. Pokud budeme mít větší podporu a větší zastoupení v Zastupitelstvu, tak nebude už tak lehké nás obejít a ignorovat. Chceme to totiž dělat jinak, férověji, spravedlivěji a hlavně pro občany Prahy 14, ne pro politické a developerské zájmy.

Zastupitelstvo Prahy 14 - Soňa Tománková

Práce v komisích a výborech

U většiny našich členů si přečtete, že pracují v některém výboru nebo v komisi Prahy 14. Často to jsou komise, které řeší věci z odbornosti členů našeho týmu. Díky tomu jsme i z opozičních lavic byli schopní ovlivňovat pozitivně dění na Praze 14. Tedy než začala vládnoucí garnitura komise a výbory téměř ignorovat, což je další věc, kterou chceme do budoucna změnit. Pokládáme komise a výbory za důležité poradní orgány Rady a Zastupitelstva Prahy 14, kterým by měla být věnována patřičná pozornost.

Paradoxně nejvíce naší práce je vidět v Kontrolním výboru Zastupitelstva Prahy 14. A to i přesto, že naši zástupci do ní byli zvolení teprve v červnu 2022. Za dva a půl měsíce jsme odkryli jednu z velkých kauz předchozího vedení radnice, o které se šuškalo v kuloárech už dlouho. Jde o veřejné zakázky na rekuperace do škol na Praze 14. I Ministerstvo životního prostředí konstatovalo, že byl porušen zákon o zadávání veřejných zakázek a byly napsány na míru konkrétním dodavatelům.

Praha 14 tak přišla o necelých 5 milionů korun z dotací a ke škodě došlo i samotným omezením soutěže a kvůli dalším souvisejícím věcem. Nikdo to doteď ale neřešil a nikdo nebyl hnát k zodpovědnosti. To se ale díky nám změnilo, což si můžete přečíst v zápisu usnesení z posledního Kontrolního výboru Prahy 14. V souladu s usnesením jsme v této věci proto podali trestní oznámení, protože chceme, aby se vše řádně vyšetřilo a dořešilo.

Trestní oznámení

Kontaktní kampaň a petice za převod magistrátních bytů na Prahu 14

V neposlední řadě nás můžete osobně potkat každý všední den u některé ze stanic metra v naší městské části. Stačí sledovat naši Facebookovou stránku, kde informace o tom, kde budeme a jsme dáváme. Na místě rozdáváme obě vydání našich novin, naše propagační předměty a můžete se tam potkat i s naším maskotem Hugem. S každým si navíc rádi popovídáme o tom, co vás trápí.

Na stánku také můžete podepsat naši petici za převod magistrátních bytů na Prahu 14, jejíž hlavním záměrem je to, abychom mohli na Praze 14 rozhodovat o tom, komu budou přidělovány zdejší byty. Nechceme již dále jen nečině přihlížet tomu, jak se z Prahy 14, kvůli nezodpovědné bytové politice magistrátu, stává vyloučená lokalita.

Kampaň na Hloubětíně

Volby

Pokud se vám naše činnost, program, tým a vize zamlouvají, můžete nás podpořit, stačí přijít k volbám. A to buď v pátek 24. září od 14:00 do 22:00 nebo v sobotu 25. září od 8:00 do 14:00. Na místě stačí pak jen zaškrtnout číslo 7. – NAŠE Čtrnáctka u celé kandidátky a vhodit volební lístek do urny. Pokud byste křížkovali konkrétní kandidáty, nezapomeňte dát křížek i celému hnutí, jinak část vašeho hlasu (který má de facto 31 částí) propadne.

Za vaši podporu předem moc děkujeme a už se těšíme, až vám budeme moci dokázat, že jste vybrali tentokrát dobře!